Zaujímavá vec je živica z cédru. Ruské cédrové oleje od nás už poznáte, ale živica je relatívna novinka.
Zaujíma Vás päť hlavných dôvodov prečo skúsiť cédrovú živicu, ako doplnok bežnej stravy?
- Pôsobí proti syndrómu chronickej únavy.
- Má textúru cédrového oleja, je príjemná na chuť
- Naša živica má textúru oleja. Je koncentrovaná v 5% a 20% pomere s cédrovým olejom. 20% koncentrát je silnejší a dodáva naozaj veľké množstvo energie.
- Silný antioxidant a aktivátor imunitného systému
- Vhodný aj na vonkajšie použitie- problémy s pokožkou
A čo hovorí na cédrovú živicu história?
Všetky zložky cédra- živica, ihličie aj drevo má vysokú fitoncidnú účinnosť. Nebudeme sa hrať na odborné výrazy a presne určíme, že ide o zlúčeniny, ktoré neutralizujú choroboplodné zárodky a mikróby. Jeden hektár cédrového lesa za 24 hodín vytovrí viac ako 30 kg takýchto zlúčenín.
V prehistorických dobách sa cenila živica kvôli jej liečivým a antibakteriálnym účinkom. Druidi pohár živice nazývali pohárom života. Cédrová živica lieči chronické vredy a ochorenia kože. Namočené tampóny cédrovým balzamom zastavili začínajúcu gangrénu, chránili rany pred infekciami. Tradičná medicína vo svojej dlhovekej praxi vždy používala cédrovú živicu. Rezy a rany sa zaliali živicou. Najzávažnejšie a chronické poškodenia tkaniva až do stavu gangrény sa liečili cédrovou živicou. Bola aplikovaná na abscesy ako zmäkčovací, vyťahovací a liečivý prostriedok. Pri zlomeninách sa živicou natieralo postihnuté miesto a kosť rýchlejšie zrástla. Tiež sa používala pri popáleninách a hnisavých ranách. Cédrová živica je vysoko kvalitná, obsahuje asi 30 % terpentínu a 70 % kolofónie. Terpentín (éterický a terpentínový olej) z nej získaný, obsahuje 80 % pinénov, čo je východiskový materiál pre syntézu gáfru.
Rozumne s dávkovaním živice
Ak sa rozhodnete, že živica je pre Vás “to pravé orechové”, potom treba ale rátať s individuálnym dávkovaním. Nie pre každého je vhodné dávkovanie, ako je uvedené na obale. Hlavne ľudia so slabším žalúdkom by si mali množstvo živice citlivo regulovať. Jej sila môže spôsobovať nevoľnosť, pocit ťažkého žalúdka. Ideálna je kombinácia s cédrovým olejom v pomere: 1 diel našej živice a 1 diel cédrového oleja. Ozaj a viete už o cédrovom oleji naozaj všetko? Pozrite na náš článok, kde sme pre Vás dali dokopy 6 tipov.